LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Bez kategorii

Najjaśniejsze wyniki już w sobotę

Jeszcze we wtorek (8 stycznia) mocno późnym wieczorem odbyła się ostatnia jurorska wędrówka po domostwach Siekierczan w ramach VII edycji KONKURSU na NAJŁADNIEJSZĄ ŚWIĄTECZNĄ ILUMINACJĘ DOMU lub BALKONU. I choć zimowego śniegu za wiele nie było to na Siekierkach jeszcze pięknie się świeciło. Dlatego też i wybór (po nocnych obradach) nie był łatwy, ale… ostatecznie lokalne jury wybrało i przyznało… Na razie jednak wyniki są pilnie strzeżoną tajemnicą, ale w sobotę (12 stycznia) o godzinie 17.00 wszystko się wyda. Zapraszamy więc już teraz na werdyktu odczytanie i sympatycznych nagród i dyplomów rozdanie do siedziby Fundacji na ul. Batalionu AK Bałtyk 7 lok. U3. Oczywiście krótka informacja o wynikach tego Konkursu pojawi się także na łamach najbliższego numeru GAZETY SIEKIERKOWSKIEJ.

Warto posłuchać…

Jeszcze nie gaście :)

7. KONKURS na najładniejszą świąteczną ILUMINACJĘ Domu, Balkonu i Sklepu/Firmy jeszcze trwa, jeszcze go nie rozstrzygnęliśmy, a nawet jeszcze wszystkich iluminacji nie obejrzeliśmy. Święta były bardzo mokre i deszczowe. Nieustannie padało więc i iluminacji świeciło się mało. Zważywszy więc na komplikacje pogodowe koniecznym okazało się przesunięcie terminowe. I tak podglądać i oglądać siekierkowskie iluminacje będziemy jeszcze do wtorkowego (8 stycznia) wieczora, wiec zachęcamy do zgłoszeń bo jest jeszcze na to pora. Można umówić się telefonicznie (pod nr 602-120-554) na zaprezentowanie swojego ogrodu, balkonu lub firmy jurorom, albo samodzielnie zrobić i przesłać max. do 9 stycznia 2019 r. swoje 3 iluminacyjne zdjęcia na adres: biuro@fundacjabowarto.pl. Drodzy mieszkańcy, przedsiębiorcy i siekierkowscy handlowcy pokażcie, jak błyszczą i świecą Wasze świąteczne dekoracyjne iluminacje przy domach, na balkonach, tarasach, w sklepach, firmach i miejscach użyteczności publicznej. Sympatyczne nagrody czekają więc do udziału zapraszamy BO naprawdę WARTO.

 

Siekierkowskie Spotkanie Świąteczne…

Kolejny rok bardzo szybko przeminął, ale gdyby chcieć go już zacząć podsumowywać to na pewno można powiedzieć, że był to wspaniały czas w nowym/dobrym fundacyjnym miejscu  czas, który przyniósł nam szereg lokalnych możliwości, pomysłów i działań. Doskonale i realnie potwierdził, że z coraz większą śmiałością chcemy i umiemy się integrować, że zależy nam na siekierkowskim klimacie  i że z miłości do LOKALNOŚCI bardzo WARTO 🙂 Tegoroczne fundacyjne działania z pewnością były intensywne i spożytkowane niemal do ostatniego dnia w roku 🙂 W sobotę bowiem (29 grudnia) odbyło się SIEKIERKOWSKIE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE. Było dobre jadło, tradycyjne kolędowanie i wielkie lokalne radowanie 🙂 Dziękujemy wszystkich przybyłym gościom i siekierkowskim przyjaciołom – nasza lokalność zatacza już spore koło 🙂

Pomóżcie nam Pomóc!

Jak co roku w grudniu organizujemy „COŚ na POMOC”. Bo taki TO czas – czas gdy serca mocniej biją i więcej CZŁOWIEKA w każdym z nas. W tym roku nie jest inaczej, choć tym razem nasza pomoc zdaje się być najbardziej potrzebna na Śląsku. Tam jest bowiem (prowadzony przez Siostry Boromeuszki) Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, w którym przebywa 75 podopiecznych. Większość z nich jest bardzo samotna, nie mają bliskich (lub mają rodzinę, która się nimi nie interesuje). Chcemy Im pomóc, chcemy ich świątecznie ucieszyć. Drodzy Siekierczanie, Sąsiedzi, Fundacyjni Przyjaciele pomóżcie nam pomóc BO naprawdę WARTO! Gdyby ktoś z Was chciał – a mamy taką nadzieję – do naszej pomocy się przyłączyć to prosimy o przynoszenie do nas do Fundacji (ul. Batalionu AK Bałtyk 7/U3) darów. Do 11 grudnia będziemy zbierać te dary, a potem przekażemy je razem z własnoręcznie wykonanymi przez naszych Fundacyjnych Wolontariuszy kartkami świątecznymi.

Podopiecznym Ośrodka potrzebne są nowe ubrania (dla starszych kobiet i mężczyzn), kapcie, skarpetki, rajstopy, dresy, piżamy, ręczniki, kosmetyki np. szampon, mydło, krem itd., słodycze, kawa, herbata, itd.

Przekartkowali cały wieczór :)

We wtorek (27 listopada) Siekierkowska Grupa Wolontariuszy mocno się napracowała i kilkadziesiąt ŚWIĄTECZNYCH KARTEK przygotowała
Była frajda i zaangażowanie, ale najważniejsze jest TU przesłanie. Otóż te 80 całkowicie samodzielnie i własnoręcznie wykonanych KARTEK ze świątecznymi życzeniami trafi do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bytomiu, w którym przebywają starsi samotni podopieczni. Większość z nich nie ma rodzin (lub mają bliskich, którzy się nimi nie interesuje). Chcemy Im pomóc, chcemy ich świątecznie ucieszyć. Oprócz KARTKOWYCH ŻYCZEŃ chcemy im pomóc rzeczowo bo bardzo tego potrzebują, ale o tym z chwilę i więcej na stronie fundacji BO WARTO 🙂 Niech to POMAGANIE naszym wspólnym się stanie BO WARTO 🙂

Dobre Kino…

.

Fundacja BO WARTO serdecznie zaprasza 23 listopada (w piątek) o godz. 18.30 do swojej siedziby przy ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok. U3 na FILMOWE SPOTKANIE proponując (licencjonowane) obejrzenie filmu pt.: „PILECKI” (w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego) – przedstawiającego historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. (film trwa 80 min.).

____________________________________________ Producentem filmu jest Stowarzyszenie Auschwitz Memento z Oświęcimia. Środki na film pozyskano w ramach akcji „Projekt: Pilecki” będącą zbiórką publiczną. W rolę rotmistrza wcielił się Marcin Kwaśny.

Do zobaczenia! BO WARTO 🙂