LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Aktualności

1 sierpnia’44 – PAMIĘTAJMY

kopiec (Copy).

Zbliża się 74. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego – heroicznego czynu żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy. Rokrocznie stolica i warszawiacy pamiętają o swoich bohaterach. Tegoroczne obchody 74. rocznicy powstańczego zrywu rozpoczęły się w sobotę 28 lipca uroczystościami przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela” w Parku im. Żołnierzy „Żywiciela” przy ul. Popiełuszki, a zakończą się w niedzielę 5 sierpnia uroczystościami upamiętniającymi zdobycie przez batalion „Zośka” obozu „Gęsiówka” i hołdem ludności cywilnej Woli, przy pomniku Pamięci 50.000 mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944.

.

 1 SIERPNIA 2018 r.

  • o godz. 17.00 w godzinę ”W” rozlegną się syreny w całym mieście, a mieszkańcy zatrzymają się by w milczeniu i zadumie uczcić pamięć wszystkich walczących o wolność Stolicy.
  • o godz. 21.00 na Kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej nastąpi Rozpalenie Ogniska Pamięci. Ogień pilnowany przez straż miejską i harcerzy będzie tam płonął przez 63 powstańcze dni.

Wolontariacka posada dla każdego sąsiada :)

FOTOpolowanie – bardzo zapraszamy na nie :)

Wyjechali na majówkę wszyscy nasi laureaci… :)


Dziś – tak trochę na ochłodę i na tę piękną majową pogodę wróciliśmy jeszcze do fundacyjnego Konkursu Fotograficznego „ZIMA NA SIEKIERKACH’2018”. W tym roku jury Konkursu postanowiło (w dwóch kategoriach wiekowych) przyznać 6 równorzędnych zwycięskich NAGRÓD i 5 WYRÓŻNIEŃ. Dziś zaprosiliśmy laureatów po odbiór Dyplomów i drobnych nagrodowych Niespodzianek, ale niestety praktycznie WSZYSCY przepraszali, że na majówkowanie się udali. Jedynie Pani Kinga Mikołajuk przybyła i wyróżnieniem swym się ucieszyła. Serdeczne gratulacje dla WSZYSTKICH uczestników tej FOTO zabawy lokalnej i czekamy na Was po majówkowej labie 🙂

Nowy jeszcze kwietniowy…


.

Oto jest NOWY – jeszcze (rzutem na taśmę) przedMAJÓWKOWY – numer naszej GAZETY SIEKIERKOWSKIEJ 🙂 Szukajcie i czytajcie BO WARTO 🙂 Dziękujemy wszystkim autorom tekstów, zdjęć i ogłoszeń i nieustająco zapraszamy do współpracy innych chętnych, piszących, fotografujących, doradzających, a także tych (się) reklamujących. Od wczorajszego popołudnia GAZETA jest dostępna w miejscach użyteczności publicznej znajdujących się na siekierkowskim terenie i nie tylko. Polecamy zatem ciekawe zaczytanie i konkursów odgadywanie BO naprawdę WARTO 🙂

IDZIEMY na całego SPACEROWEGO :)

.
Razem z wiosną powracają BO WARTOściowe przyrodnicze SPACERY EDUKACYJNE nad Wisłę i w okolice Rezerwatu Jeziorko Czerniakowskie. Poznawanie nadwiślańskiej przyrody będzie się odbywało pod kierunkiem pani Doroty Wrońskiej, przyrodniczej pasjonatki, autorki wielu programów i animacji ze świata roślin i zwierząt, z którą ciekawi świata Siekierczanie mogli spotkać się już w ubiegłym roku podczas pierwszej edycji ww. programu. Dla tych, którzy nie byli na spacerach dodamy, że każdy z nich będzie miał inny, ciekawy przyrodniczo temat, a pani Dorota przekaże wiele tematycznych ciekawostek i – jak ja znamy – nie pozostawi żadnego pytania bez odpowiedzi.

Serdecznie więc zapraszamy chodźcie z nami 🙂

wyruszamy (w sobotę 28 kwietnia) o godz. 10.00 – zbiórka na ulicy Rodzynkowej przy Wale 

Marcowy 20-stronnicowy :)

.

No i się wydało, że na wadze już przed świętami nam przybrało i to o całe 0,016 kg tyle bowiem ważą cztery dodatkowe strony, które pojawiły się w prezencie, w dzisiejszym (25) numerze GAZETY SIEKIERKOWSKIEJ. Dziękujemy wszystkim autorom tekstów, zdjęć i ogłoszeń i nieustająco zapraszamy do współpracy innych chętnych, piszących, fotografujących, doradzających, a także tych (się) reklamujących. Od dziś GAZETA jest dostępna w miejscach użyteczności publicznej znajdujących się na siekierkowskim terenie i nie tylko. Polecamy zatem ciekawe zaczytanie i konkursów odgadywanie BO naprawdę WARTO i…

SZTUKA NA WIOSNĘ – LENISTWO

.

Sztuka – codzienna świadomość, spostrzegawczość, codzienne smakowanie, zauważanie istnienia. Zauważanie własnych myśli, uczuć, odczuć na współświadomych…. Komentowanie, nazywa-nie zjawisk wokół nas z jedynej możliwie szczerej dla nas perspektywy – naszej własnej. Za-uważanie samego siebie, własnego zdania i życia. Świadome kontemplowanie trwania…. Na wiosnę – w sam raz. Lenistwo. Zapraszamy na WERNISAŻ wystawy Marty Radziszewskiej, który odbędzie się 24 marca godz. 17.00 – 19.00 w Fundacji BO WARTO przy ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok U3. Wstęp wolny.

Partycypacyjne prezentowanie…

.

W poniedziałek 12 marca na Siekierkach odbyło się PARTYCYPACYJNE spotkanie dyskusyjne, na które przybyli oczywiście autorzy projektów, pracownicy odpowiednich wydziałów w urzędzie dzielnicy i jednostek, ale co najważniejsze i budujące – zainteresowani projektami ze swojego otoczenia mieszkańcy Siekierek. 21 projektodawców w przeciągu ponad 2 godzin zaprezentowało swoje obywatelskie pomysły, Były różnorodne i różnokosztowne, ale o tym, które zakwalifikują się do realizacji w roku 2019 zadecydujemy w czerwcowym głosowaniu.

Zapraszamy na…