LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Aktualności

Po raz piąty :)

Rewelacyjnie – Partycypacyjnie :)

Dobiega końca trzeci SIEKIERKOWSKI PARTYCYPACYJNY PROJEKT (edycja 2017) – pn. DOJRZAŁY FITNESS. Ten obywatelski pomysł to już praktycznie sztandarowy i wzorcowy element lokalnej aktywności, a pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a raczej w PIĘĆdziesiątkę bo tylu łącznie uczestników zgromadził. To ogromnie potrzebne zajęcia. Bardzo integrujące, aktywizujące i wzmacniające społeczność czego dowodem jest pełna mobilizacja i dalsza kontynuacja. Fitnessowy projekt – ku wielkiej radości – obronił się także w kolejnej partycypacyjnej odsłonie i od stycznia br. powrócił na szkolny parkiet choć już pod inną opieką instruktorską. Pani Małgosia Abramek, która od początku (tj. przez 3 lata) prowadziła zajęcia spodziewa się dziecka więc musi rozstać się fintnessowo z zaprzyjaźnionymi już Siekierczanami. Ale zajęcia pozostają i dalej trwają. Dokładnie przez najbliższe 11 miesięcy (z wakacyjną przerwą), w Szkole Podstawowej nr 3 (przy ul. Gościniec 53), dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i środy w godz. 18.15 – 19.45), w dwóch grupach – młodsi i młodzi SENIORZY powracają do wyginania, przyginania, skakania, rozciągania i prostowania – jednym słowem kondycji szlifowania. Seniorzy są wytrwali i nie odpuszczają więc swoje fitnessowe zajęcia złożą pewnie do budżetu partycypacyjnego także na rok 2019 – gratulujemy i kibicujemy BO WARTO 🙂

Lokalne, wiślane spotkanie i konkursowych NAGRÓD rozdanie :)

W sobotę 25 listopada późnym popołudniem odbyło się (w Centrum Astronomicznym PAN im. M. Kopernika) Spotkanie z wiślaną przyrodą w ramach Projektu „SIEKIERKOWSKI ZWIERZYNIEC” realizowanego przez Fundację BO WARTO. Punktualnie o godz. 16.00 wszystko się rozpoczęło projekcją filmu przyrodniczego „Wisła warszawska – film o przyrodzie Wisły”, następnie Pani Dorota Wrońska poprowadziła interaktywną prelekcję o Wiśle, po której zaprezentowane zostało trochę danych i statystyki podsumowującej cały ten przyrodniczy Projekt. I wreszcie na koniec odbyło się fantastyczne wręczenie nagród za Rodzinny Konkurs na Plakat przyrodniczy pn. „CHROŃmy ZWIERZĘTA” oraz wspaniałe lokalne biesiadowanie przy pysznych słodkościach. Projekt – co potwierdzają oponie i oceny uczestników – był bardzo interesujący i pożyteczny, ale wczorajszy jego finał, a nade wszystko panująca atmosfera to chyba jedna z największych WARTOści tej inicjatywy. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim spotkanym i zaangażowanym 🙂

 

Serdecznie zapraszamy na…

Na razie mamy lokalny nonet, ale może być coś więcej za moment :)

We wtorek 21 listopada o godzinie 18.00 na naszych Siekierkach (w DK Dorożkarnia) ponownie spotkaliśmy się na BO WARTOściowym LOKALNYM ŚPIEWANIU. Uczestnicy dopisali choć zabrakło nam trochę męskich głosów 😉 ale cała reszta była jak poprzednio – wspaniała atmosfera i  fantastyczne i fachowe prowadzenie i akompaniament Pana Łukasza Rynkowskiego. Śpiewało się iście festiwalowo 🙂 a to chociażby za sprawą „Małgośki”, „Kawiarenek” czy „Sokołów”, które znalazły się w śpiewanym repertuarze. To był naprawdę wieczór „W DOBRYM TONIE”, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że rozśpiewane towarzystwo tak się zachwyciło, że na kolejne spotkanie się umówiło. I kto po tych słowach odrobinę żałuję, że się mu dotrzeć nie udało, to niech się tak bardzo nie martwi bo za tydzień też się będzie u nas LOKALNIE ŚPIEWAŁO.

Zapraszamy gorąco 🙂 Pan Łukasz z muzyką będzie na nas czekał  – we wtorek 28 listopada o godzinie 18.00  – BO naprawdę „…Śpiewać każdy może…”

Panów i Panie…

Chodźcie z nami… po raz TRZECI wyruszamy :)

 .

Zapraszamy Wszystkich, szczególnie Wspólnie i Rodzinnie 🙂 na naszą TRZECIĄ wędrówkę w ramach fundacyjnego Projektu „SIEKIERKOWSKI ZWIERZYNIEC”. Tym razem trasa powiedzie brzegiem Wisły. Sprawdzimy czy już i jak przyroda przygotowała się do zimy? Kto odleciał, a kto został – to też sprawdzimy 🙂  Naszym spacerowym przewodnikiem będzie Pani Dorota Wrońska – ta sam, która przed miesiącem z nami  wędrowała ścieżką edukacyjną nad Jeziorkiem Czerniakowskim i z niezwykłą pasją opowiadała o mieszkańcach tego rezerwatu przyrody chociażby podczas szkolno-przedszkolnych warsztatów edukacyjnych, które zakończyły się przed tygodniem.

Zapraszamy gorąco 🙂 Pogoda i Pani Dorota będzie na nas czekała w miejscu zbiórki – w sobotę 18 listopada o godzinie 10.00, przy tablicy pamiątkowej znajdującej się u podnóża wału przeciwpowodziowego przy ulicy Rodzynkowej.

11 listopada – Pamiętajmy!

własne 013

 

„Jest taki kraj, kwitnący niby sad,
Co się zaczyna hen za linią wzgórz
Tam czeka nas wymarzony dom
Tam złotem szumią łany zbóż
Choć wielu nas, nie wszyscy dojdą tam
Niejeden spocznie w cieniu drzew
Brzozowy krzyż nagrodą będzie mu
A ukołysze ptaków śpiew
Prowadzą Bóg, Ojczyzna, Honor i gniew
Dopóki szabla w dłoni, a w żyłach krew
Dopóki sam komendant wiedzie nas na bój
Nie zginiesz Polsko, kraju mój…”

z utworu „Honor i Gniew” autorstwa Lecha Makowieckiego

Serdecznie zapraszamy na…

…i choć pochmurna i mokra wyjątkowo… to warto uchwycić, siekierkowską jesień… :)