LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

1 sierpnia’44 – PAMIĘTAJMY

kopiec (Copy).

Zbliża się 74. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego – heroicznego czynu żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy. Rokrocznie stolica i warszawiacy pamiętają o swoich bohaterach. Tegoroczne obchody 74. rocznicy powstańczego zrywu rozpoczęły się w sobotę 28 lipca uroczystościami przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela” w Parku im. Żołnierzy „Żywiciela” przy ul. Popiełuszki, a zakończą się w niedzielę 5 sierpnia uroczystościami upamiętniającymi zdobycie przez batalion „Zośka” obozu „Gęsiówka” i hołdem ludności cywilnej Woli, przy pomniku Pamięci 50.000 mieszkańców Woli zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego 1944.

.

 1 SIERPNIA 2018 r.

  • o godz. 17.00 w godzinę ”W” rozlegną się syreny w całym mieście, a mieszkańcy zatrzymają się by w milczeniu i zadumie uczcić pamięć wszystkich walczących o wolność Stolicy.
  • o godz. 21.00 na Kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej nastąpi Rozpalenie Ogniska Pamięci. Ogień pilnowany przez straż miejską i harcerzy będzie tam płonął przez 63 powstańcze dni.