LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Zapraszamy na kwietniową wędrówkę „PO ŚLADACH HISTORII”

LOGO_cyklu_PO_ŚLADACH_historiiW niedzielę (17 marca) zainaugurowaliśmy kolejną edycję lubianych i sprawdzonych NIEDZIELNYCH SIEKIERKOWSKICH SPOTKAŃ w tym roku proponując specjalny i bardzo interesujący cykl FILMOWYCH SPOTKAŃ EDUKACYJNYCH pt. „Po śladach HISTORII”, w ramach którego przedstawiać będziemy za sprawą i przychylnością Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej dokumentalne obrazy odtwarzające wydarzenia z lat 1939 – 1956, epizody z dziejów polskiego podziemia niepodległościowego oraz losy wybitnych dowódców i bohaterów walki o niepodległość Polski. Na kolejne dokumentalne/filmowe SPOTKANIE zapraszamy już 21 kwietnia (w niedzielę) o godzinie 17.00 do sali widowiskowej DK DOROŻKARNIA przy ul. Siekierkowskiej 28 proponując obejrzenie dwóch filmów:

  • ”MAŁY KATYŃ” – przedstawiający działanie obozu filtracyjnego NKWD w Trzebusce na Rzeszowszczyźnie (od sierpnia do listopada) w 1944 r., skąd część przetrzymywanych tam ludzi zamordowano w pobliskiej Turzy.
    ________________________________________________________________________
  • ”CZERWONA OBERŻA” – opowiadający historię zbrodniczej działalności grupy Władysława Rypińskiego ps. ”Rypa”, która skrytobójczo zamordowała ok. 100 działaczy niepodległościowych z północnego Mazowsza.