LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

„…żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą. Ty to masz szczęście…”

IMG_5000W tym roku w przeddzień i na okoliczność Święta Niepodległości (w sobotę 8 listopada) Fundacja BO WARTO razem z DK DOROŻKARNIA przygotowali (realizowany w ramach Projektu „Operacja Siekierki”) specjalny Program pt. „HISTORIO POZWÓL PAMIĘTAĆ!”. A wszystko rozpoczęło się o godzinie 17.00 wykładem historycznym pt. „OD POLSKICH RÓWNIN PO WŁOSKIE GÓRY – DŁUGA DROGA UPARTYCH ŻOŁNIERZY” obejmującym tematykę zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa (w maju br. była 70. rocznica tego wydarzenia). Następnie o godzinie 18.00 wyświetlony został film pt. „ZEJŚĆ NA ZIEMIĘ” (Polska, 2012), w reżyserii Michała Nekanda-Trepki, prezentujący relacje powstańców i cywilnych mieszkańców miasta oraz żołnierzy Wehrmachtu, którzy jako młodzi chłopcy zostali wysłani do Warszawy. Zwieńczeniem tego historycznego wieczoru był – o godz. 19.00Koncert muzyczny pt. „BO TO POLSKA” wybranych piosenek będących swoistymi opowieściami o wydarzeniach i okresach z różnych lat – o powstańcach walczących o niepodległość, o II wojnie światowej, a także o szarej rzeczywistości w czasach PRLu.
Po historycznym (wojennym) wykładzie, (powstańczym) filmie i wzruszającym i pięknym (wolnościowym) koncercie z całą mocą i siłą możemy powtórzyć za poetą: „Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą…”

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyjęli zaproszenie na wczorajszą „historyczną sobotę”. Serdecznie dziękujemy widzom, słuchaczom, artystom, prowadzącym i przygotowującym, którzy uczestniczyli w Programie „HISTORIO POZWÓL PAMIĘTAĆ!”
__________________________________________________________________