LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „PO ŚLADACH HISTORII”

SPOTKANIE z cyklu ”PO ŚLADACH HISTORII”. Już za chwilę (bo w lutym) rozpoczynamy realizację Projektu ”BO WARTOściowe spotkania z filmem” w cyklu edukacyjnym „PO ŚLADACH HISTORII” w odsłonie 2015, w ramach którego przedstawiać będziemy – za sprawą i przychylnością Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej – dokumentalne obrazy odtwarzające wydarzenia z lat 1939 – 1989, epizody z dziejów polskiego podziemia niepodległościowego oraz losy wybitnych dowódców i bohaterów walki o niepodległość Polski.

Na pierwsze dokumentalne FILMOWE SPOTKANIE serdecznie zapraszamy już 8 lutego (w niedzielę) o godzinie 16.00 do sali widowiskowej Domu Kultury DOROŻKARNIA przy ul. Siekierkowskiej 28, proponując obejrzenie filmu:

„PSEUDONIM ANODA” – Jest to historia aresztowania i śmierci porucznika Jana Rodowicza, legendarnego żołnierza batalionu „Zośka”, bohatera „Kamieni na szaniec” i uczestnika Akcji pod Arsenałem, wielokrotnie rannego w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie został on aresztowany przez komunistyczną „bezpiekę” na podstawie sfabrykowanych oskarżeń. 7 stycznia 1949 roku zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w gmachu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego przy ulicy Koszykowej.
_________________________________________________________________

Reżyseria Mariusz Malec • Premiera filmu miała miejsce w maju 2008 r.