LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

”… za każdy kamień Twój, stolico…”

Znak Polski Walczącej na szczycie Kopca Powstania Warszawskiego

Zbliża się 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – heroicznego czynu żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy. Rokrocznie stolica i warszawiacy pamiętają o swoich bohaterach. Tegoroczne obchody 68. rocznicy powstańczego zrywu zostały przygotowane i potrwają kilka dni. Oficjalne uroczystości rozpoczną się już w sobotę 28 lipca, a zakończą w niedzielę 5 sierpnia.

1 SIERPNIA 2012 r.

  • o godz. 17.00 w godzinę ”W” rozlegną się syreny w całym mieście, a mieszkańcy zatrzymają się by w milczeniu i zadumie uczcić pamięć wszystkich walczących o wolność Stolicy.
    __________________________________________________
  • o godz. 21.00 na Kopcu Powstania Warszawskiego przy ul. Bartyckiej nastąpi Rozpalenie Ogniska Pamięci ogniem przyniesionym przez „sztafetę pokoleń” z Grobu Nieznanego Żołnierza. W skład „sztafety pokoleń” wchodzą kombatanci, żołnierze, harcerze i strażnicy miejscy. Ogień pilnowany przez straż miejską i harcerzy będzie tam płonął przez 63 powstańcze dni. » kilka zdjęć z uroczystości → zobacz

PKS „FALCONIA” powstańcze wydarzenia upamiętni 26 sierpnia specjalnym spotkaniem pt.” „…za każdy kamień Twój… – Powstanie Warszawskie we wspomnieniach, historii i filmie”, w ramach Programu „SIEKIERKI reAKTYWACJA”. Bardzo serdecznie zapraszamy i czekamy na liczny udział siekierczan.