LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na Siekierkach

czarna madonnaOd 15 czerwca 2014 r. kopia obrazu Matki Boskiej w cudownej ikonie Nawiedzenia znajduje się w archidiecezji warszawskiej, odwiedzając warszawskie i pozawarszawskie parafie, klasztory, domy zakonne, Katedrę Polową, kaplicę prezydencką, Wyższe Seminarium Duchowne. Warszawska pielgrzymka wizerunku Czarnej Madonny zakończy się  7 czerwca 2015 roku w Świątyni Opatrzności w Warszawie.
_______________________________________________________________

W naszej (siekierkowskiej) parafii Kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przywitamy w środę, 24 września, o godz. 18.30. Spotkanie z Wizerunkiem Maryi Jasnogórskiej zakończy się w czwartek, 25 września, o godz. 17.00 uroczystą Mszą św. dziękczynną z aktem zawierzenia i oddania.

…Peregrynacja rozpoczęła się 29 sierpnia 1957 r. i w ciągu 23 lat nawiedziła 7,1 tys. parafii. Władze komunistyczne szykanowały uczestników i organizatorów uroczystości, w 1966 r. Obraz został „aresztowany” i więziony przez 6 lat na Jasnej Górze, a milicja pilnowała go całodobowo. W tym czasie poszczególne diecezje nawiedzały puste ramy. Na trasę Obraz powrócił w 1972 r. Drugi etap peregrynacji rozpoczął się w 1985 r. i był przygotowaniem do Roku Jubileuszowego 2000…