LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Budżet Partycypacyjny – Siekierczanie spożytkujmy 180.000 zł

pieniądzeDziś właśnie (20 stycznia)  rozpoczął się nabór pro­jek­tów do war­szaw­skie­go bu­dże­tu par­ty­cy­pa­cyj­ne­go 2015. BUDŻET PARTYCYPACYJNY to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy lub miasta. Łącznie do rozdysponowania przez mieszkańców w 18 stołecznych dzielnicach przeznaczono ponad 25,6 mln zł. Zarząd Dzielnicy Mokotów wyznaczył z budżetu dzielnicy na rok 2015 w ramach budżetu partycypacyjnego kwotę w wysokości 2.500.000 zł. 23 października 2013 r. Uchwałą Nr 4773/2013 Zarządu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy powołał Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Mokotów, w którym znalazł się nasz SIEKIERKOWSKI przedstawiciel (p. Renata Wardecka). Zespół budżetowy powstał do wypracowywania zasad budżetu partycypacyjnego, monitorowania i wspierania jego przebiegu oraz do promowania jego działań.

Swój pomysł na inwestycję w mieście może zgłosić każdy, kto mieszka w stolicy. Pomysł należy opisać na specjalnym formularzu, zebrać poparcie 15 osób oraz oszacować budżet projektu. Wszystkie zgłoszone propozycje zadań/projektów zostaną poddane pod głosowanie wszystkich mieszkańców.

Jak wiele ważnych potrzeb mają SIElogo_bp_banerKIERKI doskonale wiemy. Budżet partycypacyjny nie jest i nie może być cudownym lekiem na wszystkie nasze bolączki, ale bez wątpienia jest doskonałą możliwością, a SZANS nie powinno się marnować. Nasza szansa wynosi 180.000 zł. Gorąco zachęcam do tego byśmy spróbowali bo bardzo WARTO. Jednocześnie chętnie służę wszelkimi dostępnymi informacjami i podpowiedziami (osobiście lub e-mail’owo: renatawardecka@fundacjabowarto.pl). Ufam, że dadzą się Państwo namówić na konstruktywne SIEKIERKOWSKIE SPOTKANIE, które zmotywuje nas lokalnie do składania siekierkowskich projektów BO naprawdę WARTO 🙂. Po środowym (22 stycznia) spotkaniu Zespół ds. Budżetu Partycypacyjnego zaproponujemy/podamy lokalny termin. – Renata Wardecka