LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Zapraszamy na lutowe spotkanie z cyklu „PO ŚLADACH HISTORII”

LOGO_cyklu_PO_ŚLADACH_historii

Przed miesiącem rozpoczęliśmy tegoroczny cykl FILMOWYCH SPOTKAŃ EDUKACYJNYCH pt. „Po śladach HISTORII”, w ramach którego (regularnie raz w miesiącu) przedstawiać będziemy – za sprawą i przychylnością Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej – dokumentalne obrazy odtwarzające wydarzenia z lat 1939 – 1989, epizody z dziejów polskiego podziemia niepodległościowego oraz losy wybitnych dowódców i bohaterów walki o niepodległość Polski.

Na kolejne dokumentalne FILMOWE SPOTKANIE EDUKACYJNE  serdecznie zapraszamy już 23 lutego (w niedzielę) o godzinie 17.00 do sali widowiskowej Domu Kultury DOROŻKARNIA przy ul. Siekierkowskiej 28, proponując obejrzenie filmu:

 • „MARSZ WYZWOLICIELI” przedstawiającego bezpośredni wpływ jaki wywarł Związek Radziecki na wybuch II wojny światowej. Autorzy tego blisko godzinnego dokumentu zobrazowali przygotowania sowieckiego imperium do podjęcia ofensywy w celu zajęcia całej Europy i sprytne wykorzystanie wodza nazistowskich Niemiec Adolfa Hitlera jako zapalnika konfliktu, po którego agresji Sowieci będą mogli „wyzwolić” kontynent. To opowieść o „zagadce czterdziestego pierwszego” i największej w historii koncentracji wojsk radzieckich tuż przy granicach z III Rzeszą. Koncentracji wojsk zaskakująco szybko rozbitej przez wojska niemieckie w lecie 1941 r. w trudnych do jednoznacznego wyjaśnienia okolicznościach.

  ______________________________________________________________

  W filmie wykorzystano wiele nieznanych dotąd szerszej publiczności 
  materiałów z rosyjskich archiwów (fragmenty z dawnych kronik 
  radzieckich, filmy propagandowe...) opierając się m.in. na relacjach 
  byłego oficera GRU - Wiktora Suworowa.