LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Zapraszamy na czerwcowe spotkanie z cyklu „PO ŚLADACH HISTORII”

LOGO_cyklu_PO_ŚLADACH_historiiTo już czwarty miesiąc trwania kolejnej edycji lubianych i sprawdzonych NIEDZIELNYCH SIEKIERKOWSKICH SPOTKAŃ,  które tym razem przebiegają w formie specjalnego i bardzo interesującego cyklu FILMOWYCH SPOTKAŃ EDUKACYJNYCH pt. „Po śladach HISTORII”, w ramach którego przedstawiać będziemy za sprawą i przychylnością Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej dokumentalne obrazy odtwarzające wydarzenia z lat 1939 – 1956, epizody z dziejów polskiego podziemia niepodległościowego oraz losy wybitnych dowódców i bohaterów walki o niepodległość Polski. Na kolejne dokumentalne/filmowe SPOTKANIE zapraszamy już 16 czerwca (w niedzielę) o godzinie 17.00 do sali widowiskowej DK DOROŻKARNIA przy ul. Siekierkowskiej 28 proponując obejrzenie dwóch filmów:

  • PARTYZANCKIE DZIECI – opowiadającego o ponad 11.000 młodych ludzi przewijających się przez organizacje młodzieżowe w latach 1944-56  podczas fali tzw. drugiej konspiracji. Ceną takiego zaangażowania często było życie.
    ________________________________________________________________________
  • PŁOCKI CZERWIEC 1976 – przedstawiającego wydarzenia z 25 czerwca 1976 r. z płockiej Petrochemii, gdzie pracownicy na wieść o podwyżkach cen nie podjęli pracy, a podczas demonstracji pod budynkiem KW PZPR doszło do strać z ZOMO i SB.