LOKALNY PUNKT WIDZENIA
__________________________
TWÓRCA PROJEKTU
ORGANIZATOR DZIAŁAŃ
__________________________
PARTNERSTWO MEDIALNE
__________________________

WSPÓŁPRACA

klub sportowy

dom kultury

Nowe Siekierki

szkoła podstawowa nr 3

przy ul. Gościniec 12

Sklep Firmowy
(przy ul. Grupy AK "Północ" 4)

Łakocie bez kalorii
(przy ul. Bartyckiej 115)

Szkoła Tańca__________________________

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE

Zabawa na 4 fajerki :)

17 czerwca, w niedzielne popołudnie, już po raz trzeci miłośnicy Siekierek spotkali się gościnnie w DK „DOROŻKARNIA” na kolejnej odsłonie z cyklu ”KORZENIE SIEKIEREK… DAWNO, DAWNO TEMU”. Tym razem (i to nie przypadkowo)  tematem ”lokalnego zgromadzenia” ;), które przecież odbyło się w niedalekim sąsiedztwie DNIA DZIECKA były GRY I ZABAWY STAREJ WARSZAWY. Po dwóch słowach ogólnego powitania, skierowanego szczególnie do debiutujących gości, a tym razem – ku radości organizatorów były to w przeważającej 🙂 większości dzieci i młodsza młodzież 🙂 –  głos zabrała pani Joasia Sielicka, koordynatorka tych siekierkowskich spotkań, która przy wykorzystaniu multimedialnej prezentacji i nieodzownych atrybutów zabawowych starała się przybliżyć, a w zasadzie zapoznać uczestników jak i czym bawili się ich rodzice i dziadkowie. Po tej ciekawej „zabawowej” teorii przyszedł czas na zapowiadane i mocno wyczekiwane LODY 🙂 Ale to nie był jeszcze koniec… spotkanie miało bowiem swoją ostatnią część. Po tym pysznym i słodkim deserze „całe towarzystwo” ruszyło do zabawy 🙂 A na koniec nasi młodzi goście pomogli nam/organizatorom posprzątać po całym wydarzeniu trzymając się obecnie obowiązującej EUROpejskiej 🙂 zasady, że ”WSZYSCY JESTEŚMY GOSPODARZAMI…” 🙂

Niedzielne spotkanie nie poraziło nadzwyczajną frekwencją, ale obecność kilkunastu osób (szczególnie tych „nowych” i tych najmłodszych, które zagościły po raz pierwszy) bardzo cieszy i daje (nam/organizatorom) nadzieję, że wytrwałe dążenie do ożywczej aktywizacji Siekierczan przyniesie z czasem wymarzony efekt.
__________________________________________________________________
Na kolejnym SIEKIERKOWSKIE SPOTKANIE zapraszamy 25 sierpnia br. Wówczas to mamy nadzieję, że naszymi gośćmi będą „warszawskie dzieci” – świadkowie/uczestnicy sierpniowych wydarzeń sprzed 68 lat. Ufamy, że uda nam się posłuchać powstańczych (mokotowskich) bohaterów.